Sto lat!!!

Urodziny Jessie J!

Jedna z najjaśniejszych gwiazd brytyjskiej sceny pop kończy dzisiaj 24 lata! Z tej okazji postanowiliśmy powspominać to, czego udało jej się dokonać podczas owocnych 7 lat kariery.

Jessica Ellen Cornish urodziła się w Londynie 27 marca 1988 roku. Już w wieku 11 lat wystąpiła w produkcji “Whistle Down The Wind”, do którego muzykę skomponował mistrz musicali, Andrew Lloyd Webber. W tym samym roku starała się o przyjęcie do chóru młodzieżowego, jednak odrzucono ją z powodu “zbyt donośnego głosu”! Wtedy się załamała, a jej kłopoty zdrowotne opóźniły prawdziwy debiut na scenie… Gwiazda cierpi do dziś na ciężką arytmię i ataki paniki.

Od 2006 roku pisała teksty dla innych muzyków, Justina Timberlake’a czy Christiny Aguilery. Debiutancki singiel, oryginalnie napisany dla Rihanny – “Do It Like A Dude" – ukazał się w 2010 roku i zajął 25 miejsce na liście brytyjskich singli. Drugi numer – “Price Tag” zdominował tę sama listę i plasował się na miejscu pierwszym przez wiele tygodni.

Pierwszy długogrający album – “Who You Are” – Jessie wydała na początku ubiegłego roku nakładem wytwórni Island Records, która wypromowała takie znakomitości jak Amy Winehouse czy Justina Biebera.

Obecnie artystka uchodzi za autorytet muzyczny – bierze udział w programie “The Voice”, jako jurorka i mentorka. Jej wspaniały i wcale nie “zbyt donośny” głos robi furorę na całym świecie. Możemy się założyć, że dyrygentka chóru, do którego Jessie nie przyjęto, teraz ostro pluje sobie w brodę ;)

Z okazji urodzin życzymy artystce dużo zdrowia i powodzenia na scenie! A Wy czego jej życzycie?

Copyright: viva-tv.pl

Wtorek, 27. Marca 2012