"Nie" dla popu

Deadmau5 nie chce mainstreamu!

Kanadyjski DJ oraz producent muzyki progressive i electro house – Joel Zimmerman, znany szerszej publiczności jako Deadmau5, w ostatnim wywiadzie powiedział, że nie zamierza współpracować z gwiazdami muzyki popularnej. Artysta twierdzi, że to komercjalizuje rynek muzyczny i uniemożliwia ambitnym twórcom zaistnienie w biznesie.

Deadmau5 współpracował już z takimi sławami jak Cypress Hill czy Foo Fighters, ale nie zamierza sięgać po pomoc wykonawców muzy pop: “Ostatnią rzeczą, na jaką bym się zdobył, to infantylizowanie własnego stylu. Nie będę robił teledysków o seksownych laskach, imprezkach i alkoholu. To wbrew temu, w co wierzę. Nie dam się wciągnąć w mainstream – 99% muzy klubowej jest już popem, a nie elektroniką. Nie szanuję twórców piszących o wożeniu się brykami, zakładaniu modnych ciuszków i innych takich bredniach.”

A co powie na temat swojej kolaboracji z Chrisem Jamesem ze Stateless – popularnego bandu na scenie muzyki klubowej? Numer, który jest owocem tej współpracy jest dość mainstreamowy… Zdaje się jednak, że prędzej piekło zamarznie, niż Joel poprosi np. Guettę o kolaborację ;) Co myślicie o jego wypowiedzi? Ma rację, czy przesadza?

Copyright: viva-tv.pl

Środa, 21. Marca 2012