Michał Szpak z płytą!

Michał Szpak wydaje debiutancki mini album! Płyta zagości na rynku już 13 grudnia!

Debiutancki mini album Michała Szpaka „XI” to 5 premierowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego. EP’ka stanowi tylko wstęp do muzycznej przygody Michała. Już w przyszłym roku premiera całej płyty!

Spis utworów:

1. Pretty Baby

2. Rewolucja

3. Po niebo

4. Muszę biec

5. Sensualny

Jego kariera z pewnością była zapisana w gwiazdach, ale nie zapominajmy, że Michał Szpak pochodzi z wysoce artystycznej rodziny. Od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop i na podwórku i w domu. A pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat. W Jasielskim Domu Kultury otrzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów. A to był tylko początek, bo od tego momentu zaczął występować w większości przedstawień wystawianych przez szkołę.

W I klasie liceum poznał Kamila Czaplę, założyciela zespołu Whiplash. Już dwa tygodnie później wystąpił z zespołem po raz pierwszy na ogólnopolskiej imprezie w Krośnie. Od razu zadziwił widzów tym, co stało się później jego artystyczną wizytówką – niezwykłym imagem i charyzmą estradową.Cover zespołu Wilki „Cień w dolinie mgieł” w wykonaniu Whiplash wysłany na ogólnopolski konkurs dostał wyróżnienie od Roberta Gawlińskiego.

Kolejnym etapem był udział w programie X-Factor. Już pierwszym występem Michał zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena “Dziwny jest ten świat”. A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie, Michał dotarł do finału, gdzie zaśpiewał wraz ze zwyciężczynią brytyjskiej edycji programu Aleksandrą Burke. Zaowocowało to dodatkową, specjalną nagrodą – zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby’m śpiewając utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns’n’Roses i Lenny’go Kravitza. Wykorzystał perfekcyjnie zaledwie 15 krótkich, ale porażających ekspresją i dynamiką minut, aby publiczność, z pewnością tylko częściowo znającą go z telewizji „kupić” w całości i bez zastrzeżeń.

Muzyka to dla niego najważniejsza dziedzina sztuki. Scena pozwala mu łączyć pasje i marzenia – jest na niej jednocześnie muzykiem, tancerzem i aktorem. To właśnie sekret jego charyzmy.
Niezwykła kreatywność, perfekcjonizm i konsekwencja w prowadzeniu swojej kariery czynią Michała Szpaka nadzieją polskiej estrady.

Copyright: viva-tv.pl

Niedziela, 04. Grudnia 2011