Nagrody Grammy 2013 rozdane

  Chris i Brown i Rihanna w centrum uwagi

  W Los Angeles po raz 55 rozdano Nagrody Grammy, które uważane są za muzycznego Oskara. Słynne statuetki przedstawiające złoty gramofon zgarnęli między innymi Jay-Z i Kanye West, Beyonce, Rihanna, Frank Ocean i Gotye. Rozdanie nagród, szczęście zwycięzców i tłumione łzy przegranych przyćmiło jednak pojawienie się na gali Chrisa Browna i Rihanny razem. Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy coś ich łączy, to teraz nabrał pewności, że są razem.

  >>> Zestresowany Chris Brown w sądzie… Zobaczcie zdjęcia!

  Debiutantem roku wybrano trio fun.”, a ich utwór *„We Are Young” dostał „gramofon” za piosenkę roku. Nagraniem roku uznano „Someone Thay I Used To Know” Gotye z udziałem Kimbry. Ten duet pobił między innymi Taylor Swift i Franka Oceana. Gotye dostał w sumie 3 Grammy i jest jednym z największych wygranych tegorocznej edycji. Frank Ocean z kolei to jeden z największych przegranych – był nominowany w 6 kategoriach, a dostał tylko jedną statuetkę.

  Adele za wykonanie „Set Fire To The Rain” dostała nagrodę w kategorii najlepszy wykonanie pop, pokonując Katy Perry, Carly’ę Rea Jepsen, Rihannę i Kelly Clarkson. Najlepszym albumem pop został uznany krążek „Stronger” Clarkson, która tym razem pokonała między innymi Pink i Maron 5. Najlepszym rockowym kawałkiem uznano „Loney Boy” The Black Keys, a album „El Camino”, z którego pochodzi ten singiel, płytą roku.

  >>> Synek Adele dostał paczkę od Bonda!

  Beyonce i Usher zgarnęli złote gramofony za najlepsze wykonanie R’n’B. Jaya-Z i Kanye’ego Westa nagrodzono za „Niggas In Paris”. Hip-hopowym albumem roku wybrano zaś „Take Care” Drake’a. Rick Ross i 2 Chainz, którzy byli nominowani, musieli przełknąć gorycz porażki.

  >>> Chris Brown i Frank Ocean pobili się! Sprawdźcie szczegóły!

  Największe emocje wywołało chyba jednak pojawienie się Chrisa Browna i Rihanny razem. Oboje zachowywali się jak szczęśliwa para i wyglądali olśniewająco. Rihanna tuliła się do Chrisa, a on obejmował ją ramieniem. Chris miał na sobie biały garnitur i białą koszulę, a Rihanna była ubrana w gustowną czerwoną suknię. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Rihanna nie ubrała się ekstrawagancko i nie pokazała zakazanej golizny. Stacja CBS wystosowała specjalne pismo, w którym zawarto wytyczne co do stroju na galę, który nie mógł odsłaniać piersi, pośladków i krocza.

  Związek Chrisa Browna i Rihanny jest głośno komentowany, bo w 2009 roku para rozstała się po tym, jak Chris pobił Rihannę. Zdjęcie jej opuchniętej twarzy obiegło świat, a rozgłośnie radiowe w ramach solidarności z ofiarą przestały grać utwory Browna. Rihanna wybaczyła jednak Chrisowi i znów są razem. Do pobicia doszło tuż przed rozdaniem nagród Grammy przed pięciu laty.

  Jak oceniacie tegoroczne rozdanie Grammy – nagrody dostali ci, którzy na nie zasłużyli?

  Poniedziałek, 11. Lutego 2013