Beyoncé i Jay-Z: z imprezy na Kubie mogą być problemy!

  Amerykańscy kongresmeni grożą im grzywną…

  Beyoncé i jej mąż Jay-Z spędzili swoją piątą rocznicę ślubu na Kubie. Wycieczka miała miejsce w zeszłym tygodniu, para zjadła kolację w eleganckiej restauracji w Hawanie, spacerowała po mieście i robiła sobie zdjęcia z napotykanymi Kubańczykami.

  >>> Beyonce i Jay-Z grali dla Obamy… Sprawdźcie szczegóły!

  W zeszły piątek (5 kwietnia) dwoje kongresmenów z Florydy, Ileana Ros-Lehtinen i Mario Diaz-Balart, skierowało do Biura nadzoru nad zagranicznymi aktywami w amerykańskim Departamencie Stanu list, w którym proszą o wyjaśnienia, czy nie doszło do naruszenia prawa. O co chodzi?

  >>> Beyonce olśniewa na premierze dokumentu…Zobaczcie zdjęcia!

  Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez rząd amerykański, obywatele Stanów Zjednoczonych mogą odwiedzać Kubę jedynie w celach naukowych czy religijnych, ale nie turystycznych. Kubańska turystyka jest objęta całkowitym embargiem, a łamanie go uważane jest za równoznaczne ze wspieraniem reżimu: „Każdy amerykański dolar wydany na Kubie bezpośrednio wspiera machinę brutalnych represji wobec Kubańczyków” – stwierdzają kongresmeni. „Mimo wyraźnych zakazów, para udała się na Kubę w celach turystycznych, co reżim Castro wykorzystał już w celach propagandowych” – dodają.

  >>> Beyonce pokazuje ciało… Obejrzyjcie!

  Dwójka kongresmenów, która zażądała wyjaśnień w sprawie rocznicowej wycieczki Beyoncé i Jaya-Z reprezentuje stan Floryda, gdzie mieszka wielu uchodźców z Kuby, którzy doświadczyli brutalnych represji kubańskiego rządu. Politycy żądają ukarania superpary grzywną. A wy, co myślicie o tej aferze?

  Wtorek, 09. Kwietnia 2013