Lady GaGa wydaje wojnę trollom internetowym

  „Oto świat, w którym żyjemy – era cyber-nękania” – mówi Mother Monster. Ale może powinna zacząć od swoich fanów?

  Lady GaGa zwróciła się z apelem do administratorów stron i mediów społecznościowych, by nie pozwalali internetowym trollom na obrażanie innych użytkowników i ich idoli. Dodała, że Twitter powinien być lepiej monitorowany, by uniknąć robienia komuś przykrości.

  W wywiadzie dla radia BBC gwiazda przyznaje: „To nie jest coś, co możemy kontrolować. Jedyne osoby, które mają taką moc, to ludzie którzy prowadzą strony plotkarskie. Natomiast oni wolą inwestować pieniądze w swoje narzędzia, a nie w monitorowanie komentarzy” – skarży się GaGa. „Gdyby strony były lepiej monitorowane, byłyby bezpieczniejsze”.

  >>> Gaga kontra Obcy?? Zerknijcie, o co chodzi!

  Trzeba przyznać, że Lady GaGa wie, co to znaczy być prześladowaną. Jako nastolatka skarżyła się na nękanie ze strony rówieśników za „bycie brzydką, upierdliwą i za za duży nos”. Dlatego teraz jest tak wrażliwa na to, w jaki sposób ludzie dokuczają sobie w internecie. „Kiedy czytam niektóre komentarze na Twitterze, jestem w szoku. Oto świat, w którym żyjemy – era cyber-nękania”.

  >>> Lady GaGa uszczęśliwia fana. Sprawdźcie w jaki sposób!

  Atak na trolli i zrzucanie odpowiedzialności na administratorów stron to odpowiedź Lady GaGi na zarzuty, że jej fani, zwani pieszczotliwie „Little Monsters”, atakują fanów innych muzyków w Internecie. Ostatnio uwzięli się podobno na Katy Perry i jej wielbicieli (tylko za to, że jej piosenka „Roar” lepiej radzi sobie na niektórych listach przebojów niż singiel GaGi, „Applause”).

  Być może piosenkarka powinna więc zacząć od apelu do swoich „potworków”?…

  Czwartek, 22. Sierpnia 2013