Clean Bandit – objawienie roku 2014!

  Znacie ich największy hit „Rather Be”? Nie? To zobaczcie klip!

  Na Wyspach przewiduje się, że Clean Bandit będą największą sensacją muzyki tanecznej w 2014 roku. Zespół niedawno zdobył szczyt brytyjskiego notowania singli fantastyczną piosenką „Rather Be", do której powstał już teledysk!

  Clean Bandit* to kwartet, który tworzą: Jack Patterson (gitara basowa, saksofon, decki), Luke Patterson (perkusja) oraz grający na instrumentach smyczkowych Grace Chatto (wiolonczela) i Neil Amin-Smith (skrzypce). Zaraz, zaraz, smyczki i muzyka taneczna? Otóż to!

  Clean Bandit został dostrzeżony przez prestiżowe magazyny i gazety (m.in. „DJ Mag", „The Independent") oraz wyróżniony za świeże i ciekawe podejście do, wydawałoby się, dość przewidywalnej muzyki dance, house’u, electropopu, a także klasyki.

  Numer „Rather Be" od kilku tygodni nie schodzi z pierwszego miejsca brytyjskiego zestawienia singli i został już sprzedany w ilości blisko 500 000 sztuk w UK, a także osiągnął ponad milion odsłuchów streamingowych na Wyspach.

  Ale czy można się temu dziwić? Wystarczy posłuchać tej znakomitej piosenki i obejrzeć nakręcony do niej w Japonii teledysk. Klip zobaczyło do tej pory ponad 7 milionów internautów! Piękne instrumentalne partie w piosence wzbogaciła gościnnie swoim charakterystycznym wokalem Jess Glynne, która jest protegowaną samego Bena Drew, czyli Plan B.

  Kulisy powstania „Rather Be" i wideoklipu do kawałka, przybliża Jack: „Linię wokalu napisał Jimmy Napes (Disclosure, Sam Smith, Nile Rodgers) wraz z Nikki B, która pojawia się na naszym wcześniejszym singlu »A&E«. Numer wydaje się dość romantyczny, ale opowiada o japońskiej fance pracującej jako kucharka, która dostaje fioła na punkcie ulubionego wykonawcy, czyli nas, i doznaje halucynacji, w których pojawiamy się my i logo naszego zespołu".

  Zdjęcia odbyły się w Tokio, a odpowiadają za nie muzycy z Clean Bandit, dla których był to debiut na polu produkcji wideoklipów. Jest jeszcze jedna korzyść z podróży zespołu do Japonii. Edukacyjna. „Nasza wyprawa do Japonii zainspirowała Luke’a do nauki japońskiego. Gdziekolwiek się teraz nie wybieramy na koncert, on zawsze ma przy sobie książki do nauki japońskiego" – zdradza Jack.

  A propos koncertów. Tych Clean Bandit ma w planach sporo. Do tej pory brytyjski kwartet może się pochwalić supportowaniem chociażby Rudimental, Disclosure, alt-J, London Grammar, a obecnie otwierają koncerty Basement Jaxx na ich światowej trasie. Grali też na Glastobnury i paru innych znaczących festiwalach. Na żywo są doskonali!

  W przerwach muzycy Clean Bandit pracują nad debiutancką płytą, która ma pojawić się wiosną 2014 roku. Jej nieoficjalny tytuł to „New Eyes". Zanim się ukaże, rozkoszujcie się singlem „Rather Be".
  Naprawdę jest czym >>> KLIK!

  Środa, 12. Lutego 2014