Donatan i Cleo na Eurowizji?

Czy Polskę reprezentować będzie kawałek „Slavic Girls”?... Co mówią sami zainteresowani?

Po olbrzymim sukcesie piosenki i teledysku „My Słowianie” Donatana i Cleo, przyszedł czas na międzynarodową, anglojęzyczną wersję tego utworu. Premiera teledysku do „Slavic Girls” odbyła się 2 tygodnie temu na antenie i stronie internetowej VIVA Polska i od tamtego czasu bije rekordy popularności w liczbie odtworzeni w internecie.

Od razu pojawiły się spekulacje, że nagranie piosenki po angielsku ma na celu promocję utworu przed zgłoszeniem do konkursu Eurowizji 2014. Autorzy hitu początkowo odcinali się od tych plotek – Cleo na swoim facebookowym profilu napisała: „Kawałek nie jest przygotowany pod Eurowizję, dlatego ucinamy wszystkie spekulacje na ten temat… Zresztą nikt nas na Eurowizję nie zapraszał”.

Jednak wczoraj sytuacja się zmieniła – Cleo dodała na swoim Facebooku post ze zdjęciem i tekstem: “Wczoraj zostaliśmy zaproszeni do TVP na rozmowę podczas której poproszono mnie i Donatana o wzięcie udziału w nadchodzącej Eurowizji. Co o tym myślicie ? Co zrobilibyście na moim miejscu?”. Zaś kilka godzin później znowu pytała fanów o zdanie: „Donatan mówi że jeżeli mielibyśmy jechać na Eurowizję to tylko z Polską wersją kawałka. Co wy myślicie na ten temat?”

Wpis w podobnym tonie godzinę później dodał Donatan : „Wasza opinia. Jechać na Eurowizję bez spiny dla samego “portfolio wspomnień” gdzie Cleo powinna zagrać nienerwowo kawałek, pokazać nasz luz, koloryt folkowy i dobrze się bawić bez ciśnień. Czy też nie podejmować żadnych działań w tym temacie bo to dziwna sytuacja a ostatnie Polskie występy na Eurowizji zawsze były słabe? Otwarty temat do dyskusji – słucham Was”.
No właśnie, co doradzilibyście Donatanowi i Cleo?

Piątek, 21. Lutego 2014