Zmarł Robin Williams

  „Zostałeś obdarzony drobną iskrą szaleństwa. Nie wolno Ci jej utracić”… Dałeś nam wiele radości - nigdy Cię nie zapomnimy!

  Pani Doubdfire, Piotruś Pan z „Haka”, Dżin z „Aladyna” – tak, to ten sam człowiek, który bawił nas przez lata. Teraz nie ma go już z nami. Aktor komediowy Robin Williams zmarł w wieku 63 lat.

  „Zostałeś obdarzony drobną iskrą szaleństwa. Nie wolno Ci jej utracić” – ten cytat najlepiej oddaje podejście artysty do życia. Bo Williams był po prostu szalony. Nie było granic, które bałby się przekroczyć, by doprowadzić ludzi do śmiechu.

  Jednak obok jego zwariowanych ról w wyżej wymienionych filmach, a także w „Zabaweczkach”, „Przygodach Barona Munchausena”, czy „Nocy w Muzeum” równie ważne są te poważniejsze role aktora – w „Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”, „Buntowniku z wyboru”, „Przebudzeniach” i wielu innych filmów.

  To była druga twarz Williamsa, z którą jednak rzadziej był kojarzony. Dlatego teraz może tak trudno uwierzyć nam, że ten wesołek, na widok którego częściej jednak pojawiał się uśmiech na naszych twarzach, od lat zmagał się z depresją. Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa aktora, Mara Buxbaum.

  Williams opuścił żonę Susan Schneider oraz trójkę dzieci: Zeldę Reę, Zachary’ego Pyma i Cody’ego Alana. Zrozpaczona wdowa wyznała: „*Straciłam mojego męża i najlepszego przyjaciela*, podczas gdy świat stracił jednego z najbardziej ukochanych artystów i pięknych istnień ludzkich. Mam całkowicie złamane serce.”

  W specjalnie wydanym oświadczeniu prezydent USA Barack Obama nazwał Williamsa „jedyną w swoim rodzaju osobą”, która „potrafiła dotknąć każdego pierwiastka ludzkiego ducha”.

  „*Sprawiał, że się śmialiśmy. Sprawiał, że płakaliśmy*. Oddawał swój niezmierzony talent tym, którzy potrzebowali go najbardziej, od naszych żołnierzy stacjonujących za granicą, po osoby, które były marginalizowane na naszych ulicach.”

  Z głębokim smutkiem żegnamy wspaniałego Robina Williamsa. Przesyłamy kondolencje dla jego najbliższych…

  Wtorek, 12. Sierpnia 2014