Kupa na sprzedaż… Ktoś to kupił?

Owszem. 30 tysięcy ludzi!

Chyba nikt z nas nie spodziewałby się, że można być na tyle głupim, żeby płacić za kupę. Byliśmy jednak w błędzie. W Stanach aż 30 tysięcy osób nabyło taką paczuszkę za skromną sumę w wysokości 6 dolarów!

Za wszystkim stoi firma Cards Against Humanity, która co roku w Czarny Piątek (wtedy sklepy wprowadzają rekordowe obniżki cen) walczy z bezsensownym wydawaniem pieniędzy. Teraz wpadli na pomysł sprzedaży wysuszonej byczej kupy.

Paczuszkę z nadrukowaną na niej uśmiechniętą kupką kupiło wielu Amerykanów. Pomimo tego, że produkt został dokładnie opisany, konsumenci spodziewali się po zawartości czegoś innego i są zbulwersowani produktem.

„Tłumaczyliśmy to wielokrotnie i dokładnie. Każdy mógł przeczytać w opisie produktu, że dostarczymy im pod drzwi kupę od prawdziwego, żywego byka. W opisie były też nasze odpowiedzi na pytania: Czy sprzedajecie dziś jakiekolwiek swoje normalne produkty? – Nie. Czy to, co sprzedajecie to kupa? – Tak. Czy w pudełku jest coś, co nie jest kupą? – Nie. Czy mogę zwrócić produkt, gdy zorientuję się, że w środku jest kupa? – Nie. Jeśli kupujesz kupę i spodziewasz się, że będzie czymś, co nie jest kupą, to w rzeczywistości kupujesz wartościową lekcję za sześć dolarów” – wyjaśnił sprawę właściciel firmy.

Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne. Co sądzicie o całej akcji? Czy ludzie rzeczywiście mają praw składać reklamacje?Poniedziałek, 22. Grudnia 2014