Margaret oskarżona o plagiat!

Jej „autorskie” koszulki to podróba Shameless?

Wygląda na to, że Margaret stała się gwiazdą modowego skandalu. Piosenkarka została oskarżona o plagiat!

>>> Margaret nagrała cover Rihanny! Co sądzicie o tej wersji?

Chodzi o spór pomiędzy polską marka odzieżową Shamless a marką Sinsay, z którą piosenkarka i blogerka modowa nawiązała ostatnio współpracę. W ramach umowy Margaret stworzyła limitowaną linię ubrań składających się z metalicznych kurtek, szortów z materiału skóropodobnego oraz t-shirtów z krótkimi zwrotami.

Okazuje się, że koszulki są niemalże identyczne, jak te, które zaprojektowała Lena Urbańska, założycielka marki Shameless. Oburzona projektantka zamieściła na Facebooku ostry komentarz:

„Dziś dostaliśmy przeciek od naszych bezwstydnych tajniaków, że Margaret wypuszcza niebawem swoją autorską kolekcję dla jednej z sieciówek… Szkoda tylko, że przez ostatnie dwa lata dostawała od nas shameless paczki, chodziła w naszych koszulkach, a dziś stworzyła kolekcję która prawie nie różni się niczym od naszych T-shirtów… WSTYD!”

Dodatkowo, aby bardziej dopiec gwieździe Shameless wypuściło na rynek koszulki z napisem: „shame on you Margaret!”, które polubiło na FB prawie 800 osób!

Zdania fanów na ten temat są podzielone. Jedni się oburzają, że piosenkarka stworzyła praktycznie identyczne t-shirty, inni ironicznie twierdzą, że w takim razie właściwie wszędzie mamy do czynienia z plagiatem i że trudno mówić o kradzieży w przypadku białych koszulek z prostymi napisami.

>>> Margaret projektuje ciuchy?! Co sądzicie o jej kolekcji?

A Wy na sądzicie o tej sprawie? Margaret rzeczywiście powinna się wstydzić?

Piątek, 10. Lipca 2015